Interpretacja opisu badania USG - czy to coś poważnego?
Witam,
Mam pytanie: byłam na badaniu usg piersi i opis brzmi: obie piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej z cechami umiarkowanie nasilonej dysplazji. W piersi prawej na godz. 2.00 obwodowo hypoechogenny, dobrze odgraniczony obszar owalny o wymiarze około 11 x 6 mm, podobne zmiany na godz.11.00 około 5 cm od otoczki, o wymiarach około 20 x10 mm oraz na godz.10.00 o wymiarach 8 x 3 mm sonograficznie zmiany lite o charakterze łagodnym. Proszę o wytłumaczenie tego badania - czy to coś poważnego?
Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu
Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu raka piersi
Witam,
Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.
Pozdrawiam serdecznie