Prośba o interpretację opisu MR po badaniu stawu kolanowego

Witam, Proszę o interpretacje opisu MR po badaniu stawu kolanowego lewego. Wolny płyn w zachyłku nadrzepkowym. Podejrzenie szczeliny złamania przez powierzchnię stawową kłykcia przyśrodkowego kości udowej do rzepki. Boczne przyparcie rzepki ze znacznym ścieńczeniem troczka przyśrodkowego i MPFL. Ekstruzja łąkotki przyśrodkowej z uszkodzeniem kompleksu torebkowo-łąkotkowego i MCL. Uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej typu rączki od wiadra. Chondropatia IV stopnia chrząstki stawowej

Szanowny Panie,
Opisywane kolano kwalifikuje się do zabiegu artroskopii - jednakże trzeba skorelowac opis z badaniem fizykalnym!!!. Uszkodzenie łąkotki typu rączki od wiadra jest wskazaniem do szycia chorej łąkotki ewentualnej meniscektomii, ponieważ ciągłe podwichanie "rączki od wiaderka" będzie powodowało silny ból, wysięk i zablokuje Panu kolano (nie jest już zablokowane?) Osobną kwestią jest uszkodzenie aparatu więzadłowego rzepki oraz boczne przyparcie rzepki - rzepka taka ma tendencje do podwichania.