Prośba o interpretację opisu MR po badaniu stawu kolanowego
Witam, Proszę o interpretacje opisu MR po badaniu stawu kolanowego lewego. Wolny płyn w zachyłku nadrzepkowym. Podejrzenie szczeliny złamania przez powierzchnię stawową kłykcia przyśrodkowego kości udowej do rzepki. Boczne przyparcie rzepki ze znacznym ścieńczeniem troczka przyśrodkowego i MPFL. Ekstruzja łąkotki przyśrodkowej z uszkodzeniem kompleksu torebkowo-łąkotkowego i MCL. Uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej typu rączki od wiadra. Chondropatia IV stopnia chrząstki stawowej

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowny Panie,
Opisywane kolano kwalifikuje się do zabiegu artroskopii - jednakże trzeba skorelowac opis z badaniem fizykalnym!!!. Uszkodzenie łąkotki typu rączki od wiadra jest wskazaniem do szycia chorej łąkotki ewentualnej meniscektomii, ponieważ ciągłe podwichanie "rączki od wiaderka" będzie powodowało silny ból, wysięk i zablokuje Panu kolano (nie jest już zablokowane?) Osobną kwestią jest uszkodzenie aparatu więzadłowego rzepki oraz boczne przyparcie rzepki - rzepka taka ma tendencje do podwichania.