Prośba o interpretację rezonansu głowy u 62-latki

Proszę o interpretację rezonansu głowy kobieta 62 lata Uwidoczniono małe (śr do 6mm)owalne zmiany hiperintensywne wT2 i FLAIR,hipo oraz izointensywne w T1 zlokalizowane podkomorowo i w wieńcach promienistych .Obraz MR odpowiada etiologii naczyniowej .szerokość komory trzeciej 4mm.Badanie uwidoczniło polipowate pogrubienia błony śluzowej o śr 26mm w lewej zatoce szczękowej.Dodam że badanie było robione ze względu na silne bóle głowy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o podłożu naczyniowym oraz stan zapalny w obrębie zatok. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.