Prośba o interpretację RM kolana po urazie.

Skręciłem kolano na meczu, zrobiłem RM i proszę o interpretację wyniku bo za dużo to on mi nie mówi. Badanie MRI kolana. Badanie wykonano w czasach pd sag t2 sag t1 cor t2 tirm cor t2 tra. W stawie kolanowym lewym duży wysiek. Uszkodzone chrząstki na dolnej powierzchni kłykcia udowego przyśrodkowego, z oderwaniem fragmentu chrząstki sr.ok.15mm, oderwany fragment chrząstki widoczny w ok. przedziału rzepkowo-udowego. W pozostałej lokalizacji chrząstka w normie. Obszary obrzęku w tylnej części kłykcia piszczelowego przyśrodkowego oraz niewielki obrzęk w kłykciu udowymprzyśrodkowym. Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej z oderwaniem fragmentu trzonu łękotki i jego przemieszczeniem do przedziału rzepkowo-udowego. Łękotka boczna prawidłowa.Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego z naderwaniem ok. połowy grubości więzadła w odcinku bliższym. Niewieelkie uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego z naderwaniem struktur głębokich w ok. przyczepu bliższego od strony przedniej. Pozostałe więzadła, aparat mięsniowo-ścięgnisty bez cech uszkodzeń. W dole podkolanowym nie stwierdza się struktur patologicznych. Trochę się obawiam, bo dużo tego. Czy to jest poważna kontuzja?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl