Prośba o interpretację RTG i TK kręgosłupa szyjnego
witam proszę o interpretację rtg i tk kręgosłupa szyjnego RTG-Infrakcja w obrębie wyrostka kolczystego kręgu C7, rozluźnienie aparatu wiącadłowego z niewielkim wygięciem ku tyłowi od C3 do C7 natomiast TK kręgosłupa szyjnego wykonano heliakalnie w warstwach 1,25mm wykazało rozluźnienie aparatu wiązadłowego,lordoza szyjna zniesiona,niewielkie wygięcie ku tyłowi na poziomie C3do C7 Na poziomie Th1/Th2 w prawym stawie międzykręgowym zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze powodujące osteogenną stenozę pr

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon