Prośba o interpretację USG tarczycy u 66-latka

Proszę o interpretację wyniku USG tarczycy.Płat prawy 32x34x69 mm Echogeniczność niejednorodna, zmiany wieloogniskowe, największe ognisko o śr.17mm o niejednorodnej echogeniczności, stycznie drugie ognisko o śr.17 mm, w dowolnym biegunie ognisko o śr. 15mm Lewy płat 43x29x67 mm Echogeniczność niejednorodna, większość płata zajmują konglomeraty ognisko o niejednorodnej echogeniczności, dając obraz "guzka w guzku" Objętość tarczycy 79 ml Dziękuję

Szanowny Panie,

Obraz usg wskazuje na wole wieloguzkowe tarczycy. Kolejnym krokiem w diagnostyce powinno być oznaczenie hormonów (o ile nie zostało wykonane) oraz wykonanie biopsji najbardziej podejrzanych zmian. Tak duże wole guzkowe najlepiej usunąć, ale takie decyzje oczywiście po dokładnym zbadaniu Pana i przedyskutowania wszystkich "za" i "przeciw" z Pana endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz