Prośba o interpretację wyników badań laboratoryjnych hormonów tarczycy

Proszę o interpretację wyników badań labolatoryjnych hormonów tarczycy: TSH3 i FT4 w normie, wolna trójjodotyronina (FT3) 4,89 pg/ml (Zakres referencyjny 2,57-4,43). Czy jest to powód do niepokoju? Jakie mogą być przyczyny i objawy takiego poziomu? Co zrobić dalej?

Aleksander Ropielewski

Objawy mogą nie występować ponieważ odchylenia od normy są minimalne. Do oceny dalszego postępowania i wskazania możliwych przyczyn potrzebowałbym wartości TSH i FT4 oraz wykonania ew. badań dodatkowych.