Prośba o interpretację wyników badań zleconych przez lekarza endokrynologa

Witam ,bardzo proszę o interpretację moich wyników badań ,zleconych przez lekarza endoktynologa .Badania hormonów były zlecone ponieważ od dwóch lat przytyłam 20kg ,mam nadmierne owłosienie na piersiach twarzy ,brodzie itd ,do tego dochodzi nieregularny okres który trwa 9-11 dni i plamienia miedzymiesiaczkowe ,mam 38 lat i jestem po trzech porodach naturalnych ,usg dopochwowe jest w porządku ,wyniki tsh ok FSH 4,7 Prolaktyna 185,00 Androstendion 1,95 ng/ml Testosteron 0,474

Piotr Pilarski

Nie podała Pani jednostek oraz norm panujących w laboratorium w jakim wykonała Pani badanie. Wydaje się, że prolaktyna jest znacznie podwyższona jest pomiar jest wyrażony w ng/ml. Hiperprolaktynemia tłumaczyłaby Pani objawy. Sugeruję wizytę u lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.