Prośba o interpretację wyników badania krzywej insulinowej i cukrowej

Proszę o interpretację wyników badań krzywej insulinowej i cukrowej, 3pkt, 75g. Kobieta, 20 lat, 168cm, 90kg. Glukoza: Glukoza na czczo 83 mg/dl Glukoza po 1 godz. 100 mg/dl Glukoza po 2 godz. 76 mg/dl Insulina: Insulina na czczo 16,34 µIU/ml Insulina 1h po obciążeniu 81,62 Insulina 2h po obciążeniu 48,08. Dodam, że badania zostały zlecone ze względu na podejrzenie policystycznych jajników.

Lek. Tomasz Budlewski

Krzywa cukrowa jest prawidłowa. Natomiast wyniki krzywej insulinowej mogą świadczyć o insulinooporności, ale żeby zdiagnozować insulinooporność należy wykonać dodatkowe czynności. Proszę udać się do diabetologa.