Prośba o interpretację wyników badania moczu i krwi u 3 miesięcznego dziecka

Witam. Robiłam badania 3 miesięcznemu synkowi i prosiłbym o poradę. Leukocuty w morfologii wyszły 5,96 a norma wg laboratorium to 6,51-13,32 dodatkowo odsetek eozynofili wynosi 9,10% a norma wg laboratorium to 0,80-7,00 co to może oznaczać? Pozostałe wartości są w normie. Badania moczu są ok poza ciężarem właściwym który wynosi 1,0100 a wg laboratorium norma to 1,0120-1,0260. Proszę o poradę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Poziom leukocytów jest prawidłowy. Zwiększony odsetek eozynofili najczęściej jest wynikiem schorzeń alergicznych oraz pasożytniczych. Pełny wynik morfologii oraz analizy moczu powinien ocenić specjalista pediatra, który zlecił wykonanie badań.