Prośba o interpretację wyników badania toksoplazmozy w 8. tygodniu ciąży

Obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży. Mój wynik badania toksoplazmozy jest następujący: IgG: 635,20 (<1,0 niereaktywny, 1,0-3,0- niejednoznaczny, >3,0 reaktywny). Wynik IgM: 0,560 (wynik ujemny <0,5; wynik wątpliwy 0,5-0,59; wynik dodatni >0,6). Przed zajściem w ciążę robiłam już badanie na toksoplazmozę. Czerwiec 2013: IgG 42,30 (normy jak powyżej). IgM nie bylo oznaczone. Badanie grudzień 2013: IgG 42,80, natomiast IgM: 0,700. Uprzejmie proszę o interpretację.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani wynik świadczy o przechorowaniu w przeszłości toxoplazmozy. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, czy konieczne jest wykonywanie ponownie badań w najbliższym czasie.