Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyników krzywej cukrowej u 43-latki

Dzień dobry. proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej : na czczo 100 mg/dl, po 75g glukozy: 1h 203 mg/dl, po 2h 170 mg/dl, po 3h 98 mg/dl, po 4h 59 mg/dl, poziom insuliny na czczo 10,4 uIU/ml. mama stwierdzone hasimoto, dziękuję
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Wynik jest typowy dla stanu przedcukrzycowego, ale jeśli ma Pani objawy cukrzycy, to koniecznie należy zgłosić się do diabetologa.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową. Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych. Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą. Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy