Prośba o interpretację wyników krzywej cukrowej u 43-latki

Dzień dobry. proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej : na czczo 100 mg/dl, po 75g glukozy: 1h 203 mg/dl, po 2h 170 mg/dl, po 3h 98 mg/dl, po 4h 59 mg/dl, poziom insuliny na czczo 10,4 uIU/ml. mama stwierdzone hasimoto, dziękuję

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy.