Prośba o interpretację wyników krzywej glukozowo-insulinowej

Proszę o interpretację wyników krzywej glukozowo-insulinowej. Glukoza na czczo: 99 mg/dl Obciążenie: glukoza 75g Glukoza po 60 min.: 138 mg/dl Glukoza po 120 min.: 73 mg/dl Insulina na czczo: 17.5 mU/l Obciążenie: glukoza 75g Insulina po 60 min.: 203.3 mU/l Insulina po 120 min.: 22.2 mU/l Szczególnie niepojący wydaje się być wynik insuliny po jednej godzinie, jednak nigdzie nie mogę znaleźć normy oraz informacji o czym może to świadczyć, stąd moja prośba o interpretację.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki insuliny mogą wskazywać na zbyt duży wydzielanie insuliny na obciążenie glukozą. Proszę koniecznie udać się do diabetologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.