Prośba o interpretację wyników RTG płuc

Zaznaczony zrąb i zwłóknienia obustronnie. Płuca bez zmian naciekowych i ogniskowych. Wnęki naczyniowe. Serce niepowiększone Aorta wysycona. Przepona i kąty wolne. Co oznacza taki wynik rtg płuc???

Lek. Marta Gryszkiewicz

W płucach obecne są zwłóknienia, powstałe najprawdopodobniej po przebytych infekcjach dolnych dróg oddechowych. Poza tym wynik w granicach normy. Proszę skonsultować wynik badania z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.