Prośba o interpretację wyników tomografii komputerowej wątroby

tk wątroby --powiększona(prawy płat w linii środkowo-obojczykowej dł 20cm o obniżonej descensyjny-cechy stłuszczenia;5/8 po podaniu kontrastu słabo wyróżnia się obszar hyperdensyjny sr 20mm mogą odpowiadać fragmentowi zaoszczędzonego miąższu do kontroli.Termin mam na styczeń do hepatologaDrogi żółciowe nie poszerzone,pęcherzyk obkurczony drobny złog.

Taki wynik świadczy o wątrobie typu stłuszczeniowego (nie znam Pani BMI?) z ogniskowym w zakresie wątroby obniżeniem zawartości tłuszczu w miąższu. Pęcherzyk żółciowy z kamicą - do rozważenia leczenie operacyjne. Hepatolog zadecyduje co do dalszego sposobu postępowania.