Prośba o interpretację wyników Toxo IgM.

W niedługim czasie planuję odstawienie hormonalnej antykoncepcji i podjęcie starań o dziecko. Zrobiłam badania na Toxo IgM i otrzymałam takie wyniki: ujemna (0,000-0,800), wątpliwa (0,800-1,000), dodatnia >1,000. Proszę o pomoc w interpretacji wyników, oraz informację, czy w przypadku niekorzystnego dla mnie wyniku mój partner również powinien podjąć leczenie? Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podała Pani jedynie zakresy norm stosowane w laboratorium diagnostycznym. Proszę dokładnie przeczytać wynik i podać miano przeciwciał IgM stwierdzone u Pani.

Najistotniejsze, aby kobieta, która znajduje się w ostrej fazie zakażenia nie zachodziła w ciążę, gdyż może to skutkować toksoplazmozą wrodzoną u dziecka. Nie ma natomiast wskazań do leczenia partnera.

Pozdrawiam.