Prośba o interpretację wyników u osoby, które ciągle przybiera na wadze

Dzień dobry proszę o interpretację wyników p/c TG 107(norma 0-17,99, P/c RPO 17,60 (norma 0-7,99) TSH 0,267(norma0,35-4,15), Ft4 1,87 (norma 0,7-1,48) FT3 w normie., oraz krwinki czerwone świeże w moczu 15wpw a norma 0-1 -co utrzymuje się stale od ok 1 roku. Z tego co czytałam mam nadczynność , ale co tydzień przybywa mnie na wadze pomimo iż jestem na diecie i ćwiczę więc nie powinnam tyć.

Aleksander Ropielewski

Faktycznie wyniki przemawiaja za nadczynnością tarczycy, jednak na pewno istnieje inna przyczyna nadmiernego przyrostu wagi. Albo spożywa Pani za dużo kalorii w stosunku do zapotrzebowania energetycznego, albo istnieją jakieś inne zaburzenia metabolizmu. Sugeruję kontakt z endokrynologiem.