Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku testu na boreliozę

Dzień dobry,

tydzień temu wykonałam, do zbliżającej się operacji tarczycy na której mam guzy, EKG - wyszło na tyle niepokojąco, że lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie na kosultację do kardiologa. Kardiolog m.in. poprosił o wykonanie badania w kierunku boreliozy. Dziś odebrałam wynik: Borrelia burgdorferi IgG Wynik: 2,60 Index met. ELISA zestawem firmy E*** N:0,0-0,8 wynik ujemny N:>1,1 wynik dodatni N:0,8-1,1 wynik wątpliwy Interpretacja: dodatni Borrelia burgdorferi IgM Wynik: 0,35 Index met. ELISA zestawem firmy E*** N:0,0-0,8 wynik ujemny N:>1,1 wynik dodatni N:0,8-1,1 wynik wątpliwy Interpretacja: ujemny. Moje pytanie brzmi - co oznaczają przeciwciała IgG i IgM, czy to oznacza, że jestem chora na boreliozę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań z lekarzem, który zlecił wykonanie badania, on będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety