Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku testu na boreliozę

Dzień dobry,

tydzień temu wykonałam, do zbliżającej się operacji tarczycy na której mam guzy, EKG - wyszło na tyle niepokojąco, że lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie na kosultację do kardiologa. Kardiolog m.in. poprosił o wykonanie badania w kierunku boreliozy. Dziś odebrałam wynik: Borrelia burgdorferi IgG Wynik: 2,60 Index met. ELISA zestawem firmy E*** N:0,0-0,8 wynik ujemny N:>1,1 wynik dodatni N:0,8-1,1 wynik wątpliwy Interpretacja: dodatni Borrelia burgdorferi IgM Wynik: 0,35 Index met. ELISA zestawem firmy E*** N:0,0-0,8 wynik ujemny N:>1,1 wynik dodatni N:0,8-1,1 wynik wątpliwy Interpretacja: ujemny. Moje pytanie brzmi - co oznaczają przeciwciała IgG i IgM, czy to oznacza, że jestem chora na boreliozę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań z lekarzem, który zlecił wykonanie badania, on będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy