Prośba o interpretację wyniku badania glukozy

Witam, podejrzewam u siebie insulinooporność, dlatego prosiłabym o interpretacje wyniku badania glukozy. Mam 28 lat i leczę się na niedoczynność tarczycy i hashimoto, w czym upatrywałam przyczynę swojej nadwagi. Dodam, że aktywnie uprawiam sport i stosuję dietę bezglutenową o niskim IG. Badanie po obciążeniu 75g gluzkozy. glukoza na czczo 81 mg/dl glukoza po 1 godz 91 mg/dl glukoza po 2 godz 96 mg/dl OGTT insulina na czczo 16,13 uU/ml insulina po 1 godz 60,84 uU/ml insulina po 2 godz 67,00 uU/ml

Wartość tego współczynnika w warunkach fizjologicznych wynosi 1,0, wyższe wartości przemawiają za insulinoopornoscią.
W Pani przypadku wartość wynosi ok 4 a więc przemawia za insulinoopornością.
Celowe badania u ginekologa dla wykluczenia zespołu policystycznych jajników.
Lipidogram. Osobiście włączyłbym najpewniej metforminę w średniej dawce docelowej tzn około 1,5 g/dobę ( leczenie należy rozpocząć od dawki 500 mg )
Leczenie dietą i wysiłkiem - jak dotychczas
Pozdrawiam