Prośba o interpretację wyniku badania histopatologicznego po histeroskopii

proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego po histeroskopii: 1. polip endometrialny z rozrostem prostym częściowo złożonym bez cech atypii;2. fragmenty endocervix z ogniskową meataplazją płaskonabłonkową oraz fragmenty endometrium; 3.endometrium z ogniskami rozrostu prostego częściowo złożonego bez cech atypii. Co to oznacza? Lekarz zalecił Orgametril przez 5 mscy, następnie kolejna histeroskopia i ewentualne leczenie operacyjne. Czy to ostatnie jest konieczne? Mam 34 lata

Piotr Pilarski

Wynik wskazuje na niewielkie ryzyko rozwoju procesu złośliwego jednak konieczna jest dalsza obserwacja. Leczenie operacyjne jest tylko ewentualnie jeżeli wyniki badań wskazywały, że jest ryzyko rozwoju nowotworu złośliwego.

Pozdrawiam.