Prośba o interpretację wyniku badania histopatologicznego u 34-latki

Witam, wczoraj otrzymałam wyniki badania histopatologicznego: 1) antrum - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, nacieki jednojądrowe (++), aktywność (++), zanik (-), metaplazja jelitowa (-), helicobacter pyroli (+). 2) trzon - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka: nacieki jednojądrowe (+++), aktywność (++), zanik (-), metaplazja jelitowa (-), helicobacter pyroli (++). Bardzo proszę o interpretację. Z góry dziękuję!

Witam. Opisane zmiany świadczą o aktywnym zapaleniu błony śluzowej żołądka, spowodowanym najpewniej infekcją H.pylori - konieczne jest wdrożenie eradykcji bakterii pod kierunkiem lekarza prowadzącego.