Prośba o interpretację wyniku badania moczu u 4,5-letniego dziecka

Proszę o zinterpretowanie wyniku moczu dziecka 4lata i 5 miesięcy ,ph-6,0;ciężar właściwy >=1,030;klarowności klarowny;urobilinogen-0,2_niewzmoźony;leukocyty-3_5 w polu widzenia;mineralnej szczawiany wapnia bardzo liczne,śluz-obfity.dziękuję Teresa

Milena Lubowicz

Liczne szczawiany wapnia oraz wysoki ciężar właściwy mogą wskazywać że dziecko zbyt mało pije oraz może mieć skłonność do tworzenia złogów-kamieni w układzie moczowym. Proszę jednak skontaktować się z pediatrą, który badanie zlecał, zna dziecko i wie jakie ma objawy. Na pewno wymaga to kontroli.
Pozdrawiam