Prośba o interpretację wyniku badania prześwietlenia klatki piersiowej męża

Właśnie odebrałam wynik badania prześwietlenia klatki piersiowej męża ( wiek 38 lat); SUBTELNE ZROSTY OPŁUCNOWE U PODSTAWY PŁUCA LEWEGO. POZA TYM POLA PŁUCNE BEZ ZAGĘSZCZEŃ OGNISKOWYCH. KĄTY PRZEPONOWO-ŻEBROWE WOLNE. SYLWETKA SERCA W NORMIE. Dodam że mąż przebył ostatnio ostrą infekcję gardła (leczenie antybiotykami zastrzyki dożylne) a w dzieciństwie chorował na zapalenie płuc. Proszę o interpretację wyniku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Subtelne zrosty świadczyć mogą o przebytym zapaleniu. Należy wynik badania zweryfikować z obrazem klinicznym oraz badaniem fizykalnym, dlatego wskazana jest i Pani męża konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem w celu postawienia rozpoznania oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.