Prośba o interpretację wyniku badania USG tarczycy u 34-latki

Witam, Proszę o interpretacje wyniku badania USG tarczycy: Wymiary tarczycy: Płat prawy: 15/14/39mm Płat lewy: 15/15/39mm Cieśń: 3mm Miąższ tarczycy w całości o obniżonej nierównomiernie echogeniczności , minimalnie tylko wyższej od echogenicznosci mięsni . Struktura miąższu niejednorodna , bez zmian ogniskowych. Powiększony węzeł chłonny bieguna dolnego płata lewego do 9/6mm . Poza tym okoliczne węzły chłonne niezmienione . Przepływy miąższowe nieznamienne, nie są wzmożone. WN: Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.