Prośba o interpretację wyniku biopsji tarczycy u 41-latka

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników biopsji tarczycy Zmiana pęcherzykowa o nieokreślonym znaczeniu. Skąpy koloid oraz grupy tyreocytów z tendencją do tworzenia układów pseudorozetkowych. Będę wdzięczny za odpowiedź,gdyż termin wizyty u endrokrynologa mam dopiero w lipcu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna - do rozważenia scyntygrafia tarczycy, a jeśli nie wykaże czynności autonomicznej omawianej zmiany, wskazane będzie leczenie operacyjne w celu usunięcia zmiany i weryfikacja histopatologiczna. Kontynuacja diagnostyki jest niezbędna, gdyż opisana zmiana może sugerować zarówno guzek hiperplastyczny, zapalenie tarczycy, gruczolaka jak również raka tarczycy - badaniem cytologicznym nie można ich zróżnicować, ostateczne rozpoznanie można postawić na podstawie badania histopatologicznego materiału uzyskanego podczas zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam