Prośba o interpretację wyniku cytologii

Witam. Mam 30 lat i prosze o pomoc w odczytaniu wyniku cytologii. Robilam to badanie trzy lata temu i lekarz powiedzial ze jast numer 2 i w tym roku tez mialam robione to badanie i wyszlo ze numer 3. Jedne panie na forum pisza ze dobry wynik a inne pisza ze jak jest numer 3 to jest zly wynik. I chce sie dowiedziec czy to dobrze czy to zle. Prpsze o pomoc i z gory dziekuje.

Dlategoż właśnie obecnie nie posługujemy się skalą Papanicolau. Wynik cytologii powinien być podany w skali Bethesda. Proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym, a nie interpretować wyników z forum. Pozdrawiam