Prośba o interpretację wyniku EEG u 2-letniego dziecka

Witam. Prosiłabym o rozszyfrowanie wyniku badania EEG. Badanie dotyczy dziecka w wieku 2 lata 10 miesięcy. Orzeczenie: Badanie wykonane we śnie spontanicznym. Cechy bioelektryczne snu są wyrażone. W zapisie snu oraz podczas aktywacji FS ujawniły się nieprawidłowości napadowe uogólnione, nasilone w okolicach skroniowych z przewaga po stronie prawej. Wystąpiły pod postacią licznych 1-3sek. wyładowań napadowych fal delta, theta, ostrych ,iglic i zespołów iglicy-fali o amplitudzie do 300 uV.

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.