Prośba o interpretację wyniku prób wątrobowych u 29-latki z nadwagą

Prosze o pilna interpretacje wynikow prób watrobowych. Dwie sa podwyzszone AST 32 ALT 59 PODWYZSZONE Bilirubina calkowita 8,00 Fosfataza zasadowa 89 GGTP 104 PODWYZSZONE Kobieta Mam 29 lat i nadwaga.

Witam.
Podwyższone próby wątrobowe są z pewnością spowodowane złą dietą. Nadwaga jaką Pani posiada to również wynik złej diety. Proszę wykluczyć z diety potrawy tłuste, smażone, słodkie, ograniczyć lub wykluczyć kawę, alkohol, napoje gazowane.
O szczegółowe zweryfikowanie badań proszę poprosić lekarza.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Witam, takie wyniki najczęściej są efektem diety ciężkostrawnej, ze zbyt dużą ilością tłuszczu, w efekcie czego wątroba, mówiąc najprościej, nie daje sobie rady ze zmetabolizowaniem produktów przemiany materii.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam