Prośba o interpretację wyniku RM głowy u 41-latki
Witam Proszę o interpretację wyniku RM Głowy. Symetryczne podkorowe zaniki mózgowia. Mózgowie bez zmian ogniskowych i bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa przymózgowa poszerzona.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Zaniki podkorowe mogą wiązać się z zaburzeniami kojarzenia i koordynacji funkcji poznawczych oraz obniżeniem sprawności intelektualnej. Nie sposób z powyższego opisu stwierdzić jaka jest ich przyczyna i jakie ew. leczenie możńa by wdrożyc.