Prośba o interpretację wyniku USG jamy brzusznej u 68-letniego pacjenta

Proszę o interpr wyniku USG jamy brzusznej.Pacjent lat 68.wątroba niepowiększona,w obu płatach widoczne są zmiany ogniskowe o cechach metą(część zmian ulega konsolidacji;wymiary największego ogniska wynoszą 54x39mm).Światło żyły głównej dolnej w części pod wątrobowej jest wąskie, nie zmienia się w trakcie próby Valsavy.Pęcherzyk żółciowy niepowiększony,hypotoniczny,z cechami złogów o średnicy do 24 mm.Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka w widocznej części prawidlowej wielkości i echostruktury

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.