Prośba o interpretację wyniku USG tarczycy i określenie ewentualnego leczenia

Proszę o interpretację wyniku USG Tarczycy i jakie podjąć ewentualne leczenie: Oba płaty tarczycy nieznacznie mniejsze symetrycznie 13mm/15mm/40mm Oba płaty o gładkich zarysach i jednorodnym echu w dolnym biegunie płata prawego pojedynczy dobrze ograniczony lity guzek 9mm unaczynienie guzka nie niepokojące unaczynienie tarczycy prawidłowe przestrzeń wokół dużych naczyń szyjnych wolna. czy może być to nowotwór , proszę o odpowiedz czy jest się czym martwić i jak dalej postępować Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo dużo kobiet ma zmiany w tarczycy, nie ma powdów do niepokoju, prosze udac sie do endokrynologa, który po zebraniu wywiadu, badań zaleci ewentualne dalsze postępowanie. Większość zmian zwłaszcza w Pani wieku jest NIEZŁOŚLIWA