Prośba o interpretację wyniku USG tarczycy u 26-latki

Mam 26 lat proszę o interpretację usg tarczycy. PŁAT PRAWY MA WYMIARY 18/14/37mm PŁAT LEWY MA WYMIARY 22/16/44 I ZAWIERA W DOLNEJ CZESCI OGNISKO LITE HIPOECHOGENICZNE, DOSC JEDNORODNE ,O WZMOZONYM UNACZYNIENIU WEWNETRZNYM I WYMIARACH 21/15/20mm ORAZ POWYZEJ PODOBNE OGNISKO O WYMIARACH 5/5/6mm CIESN 4 mm POZOSTALY MIAZSZ GRUCZOLU WYKAZUJE PRAWIDLOWA ECHOGENICZNOSC.

Dzień dobry,

Z uwagi na wymiary zmiany i jej charakter wskazane wykonanie biopsji i ocena cytologiczna. Jeśli zmiana okaże się łagodna (statystycznie tylko jedna na 20 zmian hipoechogenicznych jest złośliwa) wskazana okresowa obserwacja w ush. Warto również oznaczyć hormony tarczycy pod kątem aktywności hormonalnej zmiany.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz