Prośba o interpretację wyniku USG u 46-letniego mężczyzny

Mam prośbę o interpretację wyniku USG: Wątroba niepowiększona, o niejednorodnym wzmożonym echogramie miąższu, z zatartym rysunkiem naczyniowym z cechami stłuszczenia. W płacie prawym w seg. VII/VIII zwapnienie o wym. ok. 5 mm. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera konkrementów. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu niepowiększona, hiperechogeniczna bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiększona, jednorodna.

WItam,
wynik obrazuje stłuszczenie watroby. Nie ma innych, istotnych nieprawidłowości. Należy prawidłowo sie odzywiać, utrzymać właściwą mase ciała i prawidowe stężenie choletserolu.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej