Prośba o interpretację wyniku USG wątroby

Guz w tarczycy i naczyniaki w wątrobie. Prośba o interpretacę wyniku USG. USG wątroby: wątroba 4 hiperechogen. prawdop. naczyniaki o wymiarach 1,6 i 1 hiperechogen. obszar o średn. 2,5 i nieregularnej granicy. USG trzustki: 1 normoechogen. guz (?) o wym. PP 2,02/0,7/0,65 o unaczynieniu typu II, zmiana separuje się słabo. Objawy: uczucie ciągłego zmęczenia , senność, drażliwość, b. duża potliwość w trakcie wysiłku, obniżone libido, kłucie w mostku, zaparcia, utrzymująca się nadwaga 90kg/178cm.

Dzień dobry,

Z uwagi na Pana wyniki powinien Pan wykonać bardziej szczegółowe badanie jamy brzusznej - tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Z uwagi na guza tarczycy o którym Pan pisze i zgłaszane objawy proszę oznaczyć stężenie TSH , fT3 i fT4 rano na czczo. W przypadku nieprawidłowości w badaniach konieczne będzie odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz