Prośba o interptetację wyniku badania RTG kręgosłupa piersiowego

prosze o interpretacje wyniku rtg kregoslupa piersiowego wynik"wdolnym odcinku kregoslupa th niewielkie skrzywienie w prawo z rotacja kregow wzdluz osi dlugiej w prawo. dyskretne zaostrzenia przednich krawedzi niektorych trzonow" czy ten wynik jest niepokoacy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podany powyżej opis wskazuje na niewielkie ugięcie kręgosłupa w prawo z jednoczesną rotacją kręgów(prawdopodobnie jeszcze kąt nachylenia nie jest tak duży aby móc rozpoznać skoliozę) w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego. Zaostrzenia krawędzi trzonów kręgowych zwykle wskazują na początki choroby zwyrodnieniowej. Pozdrawiam