Prośba o interptetację wyniku badania RTG kręgosłupa piersiowego
prosze o interpretacje wyniku rtg kregoslupa piersiowego wynik"wdolnym odcinku kregoslupa th niewielkie skrzywienie w prawo z rotacja kregow wzdluz osi dlugiej w prawo. dyskretne zaostrzenia przednich krawedzi niektorych trzonow" czy ten wynik jest niepokoacy?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Podany powyżej opis wskazuje na niewielkie ugięcie kręgosłupa w prawo z jednoczesną rotacją kręgów(prawdopodobnie jeszcze kąt nachylenia nie jest tak duży aby móc rozpoznać skoliozę) w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego. Zaostrzenia krawędzi trzonów kręgowych zwykle wskazują na początki choroby zwyrodnieniowej. Pozdrawiam