Prośba o ocenę wyników badania krwi u 65-latka

Proszę o ocenę moich wyników badania krwi: Kreatynina 1,1 mg/dl(norma 0,5-1,2)eGFR >60,kwas moczowy 6,2 mg/dl(norma 3,4-7)CK-kinaza kreatyny 119 U/L(norma 38-190),Mocznik 51 mg/dl(norma 15-50),Sód 136mmol/l(norma 135-145),Potas 4,31 mmol/l(norma 3,5-5,1),Magnez 2,1(norma 1,58-2,55),Alt 30 U/L(norma <41),Ast 28 U/L(norma <40),OB 14 mm/h(norma 1-8).Moje drugie pytanie: czy picie codzienne soku pomidorowego ze sklepu w ilości 0,3 l może zwiększać poziom mocznika we krwi.Dziekuję za odpowiedź.

Witam!
Pana wyniki są w większości bardzo dobre, a poziom mocznika bardzo nieznacznie przekracza normę. Jeśli jest to jednorazowy wynik to nie ma powodu żeby się nim przejmować. Na poziom mocznika ma wpływ wiele mechanizmów i nawyków żywieniowych, jednak nie sądzę żeby regularne picie soku pomidorowego mogło wpłynąć znacząco na poziom tej substancji. Ważniejszym i bardziej precyzyjnym wskaźnikiem pracy nerek jest kreatynina, która jest w granicy normy. Polecam zwiększyć ilość wypijanych płynów do ok.2- 2,5 litrów dziennie i powtórzyć badania za kilka miesięcy (lub wcześniej, jeśli będzie miał Pan jakieś niepokojące objawy).