Prośba o odczytanie wyniku RTG kręgosłupa
Witam bardzo proszę o odczytanie wyniku rtg: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa spłycenie fizjologicznej lordozy.Wysokość trzonów zachowana.Nieznaczne obniżenie przestrzeni międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 , nie można wykluczyć dyskopatii przy zgodnych danych klinicznych. byłabym wdzięczna za wytłumaczenie wyniku

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy wynik skonfrontować z objawami klinicznymi oraz badaniem fizykalnym. Dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.