Prośba o odczytanie wyniku RTG kręgosłupa

Witam bardzo proszę o odczytanie wyniku rtg: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa spłycenie fizjologicznej lordozy.Wysokość trzonów zachowana.Nieznaczne obniżenie przestrzeni międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 , nie można wykluczyć dyskopatii przy zgodnych danych klinicznych. byłabym wdzięczna za wytłumaczenie wyniku

Witam serdecznie,

Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy wynik skonfrontować z objawami klinicznymi oraz badaniem fizykalnym. Dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.