Prośba o opinię badania MRI u 54-latki

Proszę o opinie mojego badania MRI. w obrazie T1 i T2 zależnych w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej. Trzony o zachowanej wysokości z guzkami Schmorla. Pogłębienie lordozy. Wielopoziomowe odwodnienie tarcz międzykręgowych, bez cech obniżenia. Cechy wielopoziomowego niewielkiego uwypuklenia tarcz międzykręgowych na ok. 2-3 mm z niewielkim modelowaniem worka oponowego, bez ucisku na korzenie nerwowe - wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 11-13 mm.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.