Prośba o opinię na temat testu obciążenia glukozą
Witam,Prosze o opinie i rade co czynic? OGTT 75g w 25tc:na czczo:93mg/dl,po 1h:150mg/dl,po 2h:46 mg/dl. Po wizycie kontrolnej u lek.prow. wdrozylam badanie glukometrem,po 1 mies. badan 1h po posilkach-wyniki w normie.W 33tc w moczu po raz trzeci od poczatku ciazy pojawily sie ciala ketonowe, zalecono powtorzenie badania. OGTT 75g w 33tc:na czczo 89mg/dl, po 1h:187mg/dl, po 2h:91mg/dl. Ponownie od 3 dni mierze poziom cukru 1h po posilkach i wszystkie wniki w normie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?
Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.
Witam Panią,
Jeśli glikemia na czczo w ciąży wyniesie >=92 i po 1 h w teście OGTT z 75 glukozy glikemia wyniesie >=180 mg/dl, można wówczas rozpoznać cukrzycę ciążową. U Pani te warunki są spełnione. Proszę skontaktować się ze specjalistą diabetologiem, który zaleci właściwe postępowanie. Jeśli w moczu pojawiły się ketony, bez obecności glukozy, świadczą one o katabolizmie i nie wynikają z hiperglikemii- powinna Pani spożywać II kolację. Proszę skontaktować się z diabetologiem, lekarz z pewnością wszystko Pani wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz