Prośba o opinię na temat testu obciążenia glukozą

Witam,Prosze o opinie i rade co czynic? OGTT 75g w 25tc:na czczo:93mg/dl,po 1h:150mg/dl,po 2h:46 mg/dl. Po wizycie kontrolnej u lek.prow. wdrozylam badanie glukometrem,po 1 mies. badan 1h po posilkach-wyniki w normie.W 33tc w moczu po raz trzeci od poczatku ciazy pojawily sie ciala ketonowe, zalecono powtorzenie badania. OGTT 75g w 33tc:na czczo 89mg/dl, po 1h:187mg/dl, po 2h:91mg/dl. Ponownie od 3 dni mierze poziom cukru 1h po posilkach i wszystkie wniki w normie.

Witam Panią,

Jeśli glikemia na czczo w ciąży wyniesie >=92 i po 1 h w teście OGTT z 75 glukozy glikemia wyniesie >=180 mg/dl, można wówczas rozpoznać cukrzycę ciążową. U Pani te warunki są spełnione. Proszę skontaktować się ze specjalistą diabetologiem, który zaleci właściwe postępowanie. Jeśli w moczu pojawiły się ketony, bez obecności glukozy, świadczą one o katabolizmie i nie wynikają z hiperglikemii- powinna Pani spożywać II kolację. Proszę skontaktować się z diabetologiem, lekarz z pewnością wszystko Pani wyjaśni.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz