Prośba o polecenie diety dla kobiety po dwóch ciążach

37lat 166cm i 78kg po 2 ciążach typ klepsydry w tym masywne uda i biodra. Chciałabym wrócić do wagi max 65kg ale bieganie i dieta nie pomogło. 6 lat temu ładnie schudłam po Kopenhaskiej, minusem jest to że źle się czułam podczas tej diety. Mam pracę siedzącą i dwójkę dzieci do ogarnięcia więc jedyne na co mogę sobie pozwolić to 20-30minut biegania na wieczór. Czy mogli by Państwo polecić jakąś dietę . Agnieszka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wizytę u dietetyka, który po dokładnym zebraniu wywiadu ułoży Pani indywidualną dietę. Pozdrawiam

witam,

Powodem braków efektów w odchudzaniu może być wcześniejsze stosowanie diety kopenhaskiej, która zwalnia przemianę materii. Nie sięga Pani po tak drastyczne diety a skupi się Pani na zdrowym odżywianiu. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dlatego też zapraszam Panią na konsultację dietetyczną lub zachecam do kontaktu drogą mailową ponieważ układam też diety przez internet.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk