Prośba o pomoc

Witam, mam 27 lat i od 3 lat borykam się z problemem zdrowotnym. Mam podwyższone limfocyty, gdy norma wynosi do 45, ja mam od 50 do 70. Chodziłam z tym do hematologa i nic na to nie poradził, ogólnie słabo się czuję, mam ciągłe bóle kostno-stawowe, które w trakcie ciąży strasznie się nasiliły, w ciąży limfocyty były prawidłowe, ale problem po urodzeniu dziecka powrócił. Nie wiem już sama, co robić. Czy to może być białaczka? Poziom wbc zawsze w normie. Błagam o pomoc...

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Problem, który Panią spotkał, na pewno wymaga dalszej diagnostyki. Dziwi mnie fakt, że lekarz hematolog nie poszerzył postępowania o biopsję szpiku kostnego. Nie można wykluczyć bez tego badania procesu rozrostowego, jednak proszę nie myśleć o najgorszym.

W pierwszej kolejności proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania. Proszę przedstawić mu bardzo dokładnie swój problem, opisując wszystkie dolegliwości i ich dotychczasowy przebieg. Przydałoby się wykonać zdjęcia rentgenowskie bolących stawów. Być może potrzebne będą dodatkowe konsultacje specjalistyczne. Na pewno nie można tego problemu bagatelizować, proszę być konsekwentną w dążeniu do rozpoznania i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.