Gdzie szukać pomocy przy okaleczaniu się i próbach samobójczych?

Witam mam 19 lat i od czerwca ubiegłego roku niepokoi mnie moje własne zachowanie. Mam między innymi silne myśli samobójcze, często też odczuwam strasz choć się realnie niczego nie boję, nie umiem sobie z tym radzić i często się okaleczam. Jestem agresywna i mam zmienne nastroje. Nie czuje się smutna, raczej bezsilna. Mieszkam z rodziną, która nie ma o tym pojęcia, ale jestem zamknięta i nieufna. Czy powinnam szukać pomocy? Gdzie i jak? Najlepiej bezpłatnie i w mojej małej miejscowości - Zambrów

Szanowna Pani, mysli samobójcze i samookaleczenia są bardzo poważnymi objawami świadczącymi o przeżywanych trudnościach. Zalecam niezwłoczny kontakt z Psychiatrą (nie potrzeba skierowania) i psychologiem, w celu precyzyjnego zdiagnozowania Pani dolegliwości.
Nie jestem z Pani okolicy, ale 2 minutowe wyszukiwanie w google pokazuje, iż w Pani miejscowości funkcjonuje Poradnia Zdrowia Psychicznego (NFZ). W razie problemów z dostępnością, są również takowe w pobliskich miejscowościach.
http://www.medbiz.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego-zambrow/
Pozdrawiam

Witam Panią
Prawdopodobnie na wizytę w ramach NFZ trzeba
będzie zaczekać dlatego, jeżeli to możliwe, proszę opowiedzieć
o swoim problemie komuś z rodziny lub koleżance.
Będzie dla Pani wsparciem w trudnych chwilach.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić
do bliskiej koleżanki , kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60
lub Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie
Emocjonalnym nr 116 123
Niezmiernie ważne jest, żeby jak najprędzej
podjęła Pani psychoterapię.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl