Prośba o pomoc w interpretacji opisu badania EEG

Prosze o pomoc w interpretacji opisu badania eeg, co to moze ozaczac? Zapis nieprawidlowy z uwagi na zmiany ogniskowe w lewej okolicy skroniowej, Czynnosc podstawowa zbyt uboga. Z objawow to czeste bole glowy niemal codziennie z rozna sila raz lagodne a raz bardzo silne, ostatnio juz 3 miesiac mam gulke wlasnie po lewej stronie ale blizej ucha, lekarz POZ stwierdzil ze to powiekszony wezel chlonny. Zle reaguje na swiatlo sloneczne pozniej strasznie boli mnie glowa, czy to sie laczy?co to znaczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Wynik EEG wskazuję zmiany, że mogą występować w lewej okolicy skroniowej raczej nie mają bezpośredniego związku z powiększonym węzłem chłonnym. Nadwrażliwość na światło może być jednym z objawów migreny. Proponuję koniecznie udać się do lekarza neurologa, po badaniu będzie można zdecydować o odpowiednim dalszym postępowaniu, sądzę, że konieczne będzie wykonanie RM głowy.