Prośba o pomoc w interpretacji wyników badania testu prolaktynowego

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników badania testu prolaktynowego. Robiłam go ze względu na nieregularne miesiączki (urodziłam dziecko, później przez rok brałam tabletki anty. Po odstawieniu okres się rozregulował. Prokaktyna na czczo 9,44ng/ml (norma 4,79-23,30) Godzina po podaniu MCP 258,20ng/ml 2h po podaniu MCP 156,20ng/ml. TSH w normie. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

A w którym dniu cyklu był wykonany test? Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższą diagnostykę. Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie dalszej diagnostyki.