Prośba o pomoc w interpretacji wyniku USG jamy brzusznej

proszę o pomoc w interpretacji wyniku USG jamy brzusznej " w podbrzuszu środkowym za pęcherzem moczowym zmiana lita(6.2x8.6cm) z zaznaczoną torebką, niejednorodna z widocznymi echami hyperechogennymi mogącymi przemawiać za kalcyfikacją na obwodzie torbielka 1,3 cm . obraz wymaga weryfikacji TK. proszę o szybką odpowiedz bo mama bardzo sie denerwuje a na tomograf trzeba czekać. z góry dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety,nic więcej poza tym że owa zmiana tam jest nie można powiedzieć. USG służy do poszukiwania zmian patologicznych. Badanie TK natomiast do oceny w/w.