Prośba o pomoc w zinterpretowaniu opisu RTG kręgosłupa
PROSZĘ O POMOC W ZINTERPRETOWANIU OPISU RTG KRĘGOSŁUPA :LORDOZA SZYJNA SPŁYCONA ZWĘŻENIE KRAŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO c6/7 z towarzyszącymi zmianami zwyrodnieniowymi pojedyncze osteofity na krawędziach trzonów kręgów szyjnych cechy kręgozmyku ku przodowi na poziomie C4/5 PODEJRZENU\IE NIESTABILNOŚCI NA TYM POZIOMIE

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Oznacza to, że w wyniku zmian zwyrodnieniowych i osłabieniu lub zerwaniu więzadeł może Pani odczuwać dolegliwości bólowe w szyjnym odcinku kręgosłupa, a także, że istnieje ryzyko uszkodzenia nerwów w związku z niestabilnością w stawie kręgosłupa na poziomie C4/C5.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski