Prośba o szczegółowy opis USG tarczycy i przytarczyc u 28-latki

Witam miałam badanie USG tarczycy i przytarczyc Wynik badanie Płat prawy 20x19x58 mm/12ml płat lewy 19x19x48 mm/ 9ml Cieśń 3 mm objętość 21 ml Echogeniczność obu płatów mieszana. W miaższu widoczne liczne zwłóknienia, przestrzenie płynowe oraz drobne hypoechogeniczne ogniska. Przepływ naczyniowy wyraśźnie wzmożony. Wizytę u Endokrynologa mam dopiero we wrześniu..bardzo proszę o szczegółowy opis badania.

Tarczycą powiększona ( górna granica normy to 18 ml). Obraz sugeruje autoimmunologiczną chorobę tarczycy. Konieczna ocena TSH oraz przeciwciał przeciwtarczycowych. Warto też zbadać fT4.