Prośba o ustalenie diety dla męża, który skarży się na bóle brzucha i wzdęcia

Dzień dobry. Chciałabym prosić o rade Doktor dietetyk jaką zastosować diete mężowi ma 25 lat wzrost 182 waga 92 kg ,praca fizyczna , obiad jadany w domu około godziny 17 po powrocie z pracy . Skarży sie ma bóle brzucha i wzdęty brzuch . Oraz co ma jadać na kolacje? Prosze o odpowiedź. Z góry dziękuje.

Witam,
przede wszystkim mąż musi jeść regularne posiłki 4-5x dzień co 3-4 godziny.
Spożycie dużego, ciężkostrawnego posiłku po długiej przerwie głodzenia (ponad 4-5h) może wywołać wzdęcia, niestrawność.
Ważne jest przyjmowanie ok 2 - 3 L wody niegazowanej, unikanie wzdymających potraw (cebula, napoje gazowane, tłuszcz itp.)

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska