Prośba o wyjaśnieniu wyniku badania histopatologicznego biopsji z kolposkopii

Witam, otrzymałam wynik badania histopatologicznego biopsji z kolposkopii. Proszę o wyjaśnienie. "Fragment tkankowy pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z LSIL/CIN 1. Obraz koilocytozy. W podścielisku przewlekłe zapalenie (Chronic cervictis 2plus/3plus). Badanie immunohistochemiczne: p16 (1plus)." Podczas kolposkopii lekarz poinformował mnie, że wygląda to na CIN1 i jeśli to się potwierdzi to w okresie 6-12 miesięcy powtórzyć cytologię i/lub kolposkopię żeby obserwować

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa w celu ustalenia odpowiedniego dalszego postępowania tzn ustalenia dokładnej daty kontroli kolposkopowej lub cytologicznej lub/i oznaczenie HPV DNA.