Prośba o wytłumaczenie wyniku badania USG
Witam może ekspert wytłumaczyć mi wynik badania usg watroba powiększona niejednorodna z licznymi mts, pęcherzyk żółciowy cienkościenny, drogi żółciowe nieposzerzone, trzustka niepowiekszona z obszarem hypoochogennym obrebie trzonu okolica duzych naczyń niewodoczna śledziona w normie, nerki prawidłowego kształtu i wielkości ukm wy prawej nerki poszerzony nie uwidoczniono patologicznych przestrzeni płynowych w okolicy prawej nerki, ukm wy lewej nerki nieposzerzony pecherz moczowy niewypelniony

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Badanie moczu na urobilinogen
Dobry wieczór,
Proszę jak najszybciej powtórzyć badanie u innego radiologa. Skrót mts oznacza metastases, czyli zmiany o charakterze przerzutów nowotworowych. Jeśli osoba, której wykonano usg ma chorobę nowotworową, to obraz usg sugeruje obecność przerzutów w wątrobie. Konieczna weryfikacja w TK lub MRI i pilna konsultacja onkologiczna!
Marek Derkacz